Vainagi un vainagu lentas

Jau vēsturiski, upurus, mirušos pieminēt noliekot ziedus uz viņa atdusas vietas – kapa. Šī tradīcija ir saglabājusies arī līdz mūsdienām un nav nozīmes, vai tie ir griesti pavasara ziedi, vai pļavas puķes, vai skaisti, meistaru veidoti vainagi un “štrausi”. Bēru vainags ir apļa veida skuju kompozīcija, kas rotāta ar tai sezonai raksturīgiem ziediem. Vainags ir apaļš, jo aplis simbolizē gaismu, siltumu, nebeidzamību, dzīves ritumu – “No zemes tu esi nācis, par zemi Tev jāpaliek.” Vainagus pieņemts bērēs nest vīriešiem, jo tie ir salīdzinoši masīvi un smagi. Sievietēm vairāk pieņemts nest “štrausus”. Štrauss ir nelielāka skuju kompozīcija, kas pamatā ir pāris egļu zari, sasieti buntītē un veido pamatni ziedu kompozīcijai. Šie izstrādājumi ir ievērojami vieglāki, smalkāki un arī dzen ļoti grezni.

Ja cilvēks tiek apglabāts kapsētā, tad uz bērēm var iet gan ar vainagiem, gan štrausiem. Bet ja cilvēku kremē, ir kremācijas process, tad pieņemt ierasties ar 1-2 vainagiem un pārējiem vēlams būt štrausiem vai griestiem ziediem. Tas tamdēļ, ka kremācijas noteikumi Rīgas Kremācijas centrā nosaka ka, 1-2 vainagus, kā arī griestos ziedus, kremē kopā ar aizgājēju, pārējos ziedus iznīcina.

Gan vainagiem, gan štrausiem ir iespējams pievienot lentu. Lentas varbūt kā plastikāta, tā arī atlasa auduma un pat lina. Lentas ir iespējams apdrukāt ar speciālu, ūdens izturīgu apdruku. Uz lentas var vienkāršā formā atvadīties no aizgājēja un var veidot arī nelielus novēlējumus, kas ietver arīdzan dzejoļus. Dzejoļu paraugus iespējams apskatīt sadaļā noderīga informācija – bēru dzejoļi.

Pie mums, apbedīšanas birojā SIA “Latona Ltd”, kas atrodas Ģertrūdes ielā 58, iespējams iegādāties atlasa auduma vai lina lentas un arī dzen apdrukāt. Zinošas personāls jums ieteiks labākos variantus un palīdzēs jums noformēt uzrakstu.